Středa, 26 ledna, 2022

Bývalý manažer J & T J. Nosko získal 50-% podíl

  • Slovenské farmářské, a. s., dříve Slovenské farmářské družstvo (SFD) připravuje další růst. Padesátiprocentní podíl v něm získává společnost Farma Invest, jejímž majitelem je Ján Nosko, bývalý vrcholový manažer J & T. Informoval o tom Maroš Sýkora.
    „Jana Noska znám dlouhá léta ještě z dob působení v Poštovní bance, která byla naší financující bankou, jak špičkového odborníka v oblasti korporátních financí. I proto jsem přišel s návrhem, abychom náš vztah posunuli na jinou úroveň. Vážím si, že nabídku přijal . S jeho příchodem získáváme vysokou odbornost, která nám pomůže jednak při řízení existující společnosti, ale ještě výraznější při řešení a zabezpečení zdrojů financování nových akvizic, „uvedl Daniel J. Kratky, zakladatel SFD.

„Zemědělství je velmi perspektivní odvětví pro investora s dlouhodobou vizí, který neočekává v krátkém čase extrémně výnosy. Navíc, jak máme možnost vidět na koronakríze, jde o odvětví, které je stabilnější, odolné vůči ekonomickým výkyvům. Za uplynulé roky znám ekonomiku SFD. Díky zatíženy pohledu zvenčí vidím možnosti zefektivnění některých činností. Zároveň se chci soustředit i na další akvizice, které přinesou ještě větší možnosti synergií při fungování podniků pod jednotným řízením, „přiblížil záměry Nosko.

Podrobnosti transakce se obě strany rozhodly nezveřejnit. Nosko bude akvizici, i případné nové akvizice financovat převážně z externích zdrojů. Transakce ještě podléhá souhlasu antimonopolního úřadu SR.

Nosko je bývalý vrcholový manažer Poštovní banky a skupiny J & T. Před nástupem do Poštovní banky se věnoval oblasti restrukturalizace obchodních společností. V Poštovní bance působil od roku 2010. Od roku 2016 je předsedou představenstva J & T Private Equity Group Advisory.

Slovenské farmářské, a. s., působí v zemědělské prvovýrobě. Sdružuje Agropodnik po celém Slovensku. Spolu hospodaří na více než 25.000 ha v různých podmínkách – od trnavské tabule, přes Krupinské planinu, až po ekologické liptovské pastviny.

- Reklama -

Historie hematitu

S hematitem se znali lidé už ve staré Babylónii a Egyptě. Byl zpracován ale jen velmi zřídka a převážně se vsazoval do pečetních prstenů...

Dell Latitude E7470

Dell Latitude E7470 je tenký ultrabook, který je určen pro náročné firemní nasazení. Pokud hledáte spolehlivého parťáka pro práci, nebudete zklamaní. Na trh byl uveden...

Varování pro zaměstnance: Kolik vás může stát, když zaměstnavateli způsobíte škodu?

Spousta zaměstnanců si vůbec nepřipouští, že by se jim mohlo při práci něco pokazit. Výsledná škoda přitom může jít i do statisíců až milionů...