Středa, 26 ledna, 2022

Akce Stellantisu v pondělí debutovali na milánské a pařížské burze

Akce automobilového koncernu Stellantis, který vznikl fúzí společnosti PSA a Fiat Chrysler, v pondělí debutovali na milánské a pařížské burze. Akce se v Miláně začali obchodovat s cenou 12,76 eura a krátce po otevření obchodování vzrostly o 4,5% na 13,12 eura.
Výkonný ředitel nového koncernu Carlos Tavares a prezident správní rady John Elkann symbolickým zazvoněním spustily obchodování. „Fúze PSA a Fiat Chrysler představuje pro nás všechny historický cíl. Stellantis je jedinečnou šancí v těchto časech plných výzev, během kterých naše branže zažívá zlomové změny,“ cituje Elkann agentura APA.

„Disponujeme dostatečnou velikostí, zdroji, diverzifikací a know-how, abychom využili příležitosti, které nabízí nová éra v oblasti dopravy. Naším cílem je vybudovat něco jedinečné a výjimečné a našim klientům nabízet praktické, bezpečné a inovativní vozidla a služby,“ dodal Elkann . Podle něj v nadcházejícím desetiletí vznikne mnoho novinek. Elkann je potomkem rodiny Agnelliovcov, která založila Fiat.

Podle Tavarese z fúze vzešel koncern v hodnotě 25 miliard eur, který bude moci využít synergické efekty a ty mu dopomohou k dalšímu růstu. Podle agentury AP nový koncern chce ušetřit pět miliard eur ročně a jeho výrobní kapacita dosáhne 8,7 milionu vozů ročně.

Fiat Chrysler, který vznikl v roce 2014 fúzí Fiatu a Chrysleru, ukončil obchodování v pátek 15. ledna se ztrátou 4,35% na úrovni 12,57 eura za akcii. To znamená tržní kapitalizaci téměř 20 miliard eur, což však ani zdaleka nedosahuje historické maximum přes 30 miliard eur z roku 2018.

V Paříži se akcie Stellantisu začaly obchodovat na ceně 12,90 eura za akcii a v určitém okamžiku dosáhly hodnotu 13,08 eura. Akce se začnou v úterý 19. ledna obchodovat iv New Yorku, jednodenní odklad si vyžádaly bankovní prázdniny v USA.

- Reklama -

Historie hematitu

S hematitem se znali lidé už ve staré Babylónii a Egyptě. Byl zpracován ale jen velmi zřídka a převážně se vsazoval do pečetních prstenů...

Dell Latitude E7470

Dell Latitude E7470 je tenký ultrabook, který je určen pro náročné firemní nasazení. Pokud hledáte spolehlivého parťáka pro práci, nebudete zklamaní. Na trh byl uveden...

Varování pro zaměstnance: Kolik vás může stát, když zaměstnavateli způsobíte škodu?

Spousta zaměstnanců si vůbec nepřipouští, že by se jim mohlo při práci něco pokazit. Výsledná škoda přitom může jít i do statisíců až milionů...