Středa, 26 ledna, 2022

Jak na oddlužení nemovitosti

Máte na své nemovitosti dluhy, které tak již delší dobu brání jejímu úspěšnému prodeji či vám dokonce hrozí nemilá ztráta celé vaší nemovitosti? Pokud právě řešíte podobně nemilou situaci, jistě vás zajímá, jak se z ní dostat, co možná nejdříve ven.

Do podobných situací se navíc může dostat každý z nás, a to velmi rychle, ovšem vždy je zapotřebí zachovat si chladnou hlavu a nastalou situaci řešit, co možná nejvíce racionálně. Pomoci vám v tomto případě může oddlužení nemovitosti.

Svůj problém řešte včas

Pokud se do podobné situaci dostanete, je zapotřebí celou věc řešit včas. V případě neřešení dané záležitosti a vaší nečinnosti totiž může nastat situace, kdy dojde k nařízení dražby vaší nemovitosti soudním exekutorem. Exekuční prodej nemovitosti není pro nikoho příjemný navíc je pro vás velmi nevýhodný.

Mimo jiné může být povaha vašich dluhů velmi rozličná. Dlužit můžete zpravidla například na zdravotním či sociálním pojištění, či může dlužit na daních z dob, kdy jste měli živnostenské oprávnění a podobně.

Dále se také můžete dostat do problémů v okamžiku, kdy máte řadu dluhů za nesplacené úvěry od různých bank či nebankovních společností. Výjimkou ovšem nejsou ani dluhy na povinném ručení, elektřině, pokutách za MHD či poplatky pro společenství vlastníků.

Veškeré tyto dluhy vás dříve nebo později mohou dostat do podobně skličující situace, kdy bude zapotřebí jednat.

Pokud začnete celou věř řešit rychle, jejich řešení pro vás nebude ani tak nákladné. Čím více totiž své dluhy zanedbáte, tím dražší pro vás bude se jich zbavit. Pokud se ke svým dluhům postavíte naprosto odmítavě, může dojít dokonce k nucenému prodeji vaší nemovitosti, a to za zlomkovou cenu než při běžném prodeji, a to případně i výkupu nemovitosti.

Zdali je vaše nemovitost zadlužena, je třeba se vždy rozhodnout, zda jsem své dluhy schopni splácet či by pro vás bylo výhodnější svou nemovitost prodat.

Jaké možnosti oddlužení nemovitosti existují?

Refinancování dluhů – v případě, kdy je vaše nemovitost zatížena větším množstvím dluhů, je vhodné je sloučit do jednoho úvěru a nastavit si měsíční splátky, které jsou ve vašich finančních možnostech.

Při podobném sloučení ušetříte nejen na poplatcích, nýbrž také na úrocích, které za jiných okolností nabíhají u každého vašeho dluhu zvlášť. Pokud své dluhy sloučíte, budete platit pouze jedny poplatky a jedny úroky.

Prodej vaší nemovitosti – někdy bývají dluhy tak vysoké, že již není ve vašich možnostech je splácet. V daných případech je potřeba začít uvažovat o prodeji celé nemovitosti. Snahou obchodníků a právníků, kteří se prodejem nemovitostí zabývají je, prodat vaši nemovitost za co možná nejvyšší možnou a cenu a tím pádem eliminovat vaše dluhy, které se na vaši nemovitost vážou. Oddlužení odkupem nemovitosti je tak pro vás v dané situaci tím nejlepším možným řešením vůbec.

- Reklama -

Historie hematitu

S hematitem se znali lidé už ve staré Babylónii a Egyptě. Byl zpracován ale jen velmi zřídka a převážně se vsazoval do pečetních prstenů...

Dell Latitude E7470

Dell Latitude E7470 je tenký ultrabook, který je určen pro náročné firemní nasazení. Pokud hledáte spolehlivého parťáka pro práci, nebudete zklamaní. Na trh byl uveden...

Varování pro zaměstnance: Kolik vás může stát, když zaměstnavateli způsobíte škodu?

Spousta zaměstnanců si vůbec nepřipouští, že by se jim mohlo při práci něco pokazit. Výsledná škoda přitom může jít i do statisíců až milionů...